رییس ستاد انتخابات خوزستان با اشاره به اتمام زمان اخذ رای گفت: شمارش آرای انتخابات مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌ انتخابیه اهواز آغاز شده است.

علی‌حسین حسین‌زاده افزود: فرآیند اخذ رای در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر امروز انجام شد که با تمدید ۲ ساعته آن تا ساعت ۲۰ به طول انجامید.

به گفته وی، نتایج انتخابات این مرحله به صورت متمرکز از سوی وزارت کشور اعلام خواهد شد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان همچنین با بیان اینکه حدود ۱۵ هزار نفر کار برگزاری انتخابات این مرحله را برعهده داشتند، از مردم و دست‌اندرکاران برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس اعم از نیروهای بهداشت و نیروی انتظامی و بسیج تقدیر کرد.

وی با اشاره به ضوابط بهداشتی در این مرحله از انتخابات به دلیل شیوع ویروس کرونا، اضافه کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم بسیار خوب بوده است.

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار بود ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۹ برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از پیامدهای آن، به ۲۱ شهریور موکول شد. مرحله دوم انتخابات مجلس امروز در ۱۰ حوزه انتخابیه کشور برگزار شد.

خوزستان دارای ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی است که غیر از یک نماینده در حوزه انتخابیه اهواز، همه نماینده‌ها در مرحله اول مشخص شدند.

حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون سه کرسی نمایندگی در مجلس دارد که در مرحله نخست انتخابات که در دوم اسفند ماه برگزار شد، سید کریم حسینی و مجتبی یوسفی به عنوان نماینده راهی مجلس یازدهم شدند و شبیب جویجری و احمد سراج ۲ نامزد دیگر به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.