نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: روز قدس در سایه تدبیر امام خمینی(ره) و مدیریت نورانی رهبر فرزانه انقلاب به جشن انقلابی برای بیعت با آرمان‌های اسلامی و به روز عزت اسلام و خفت کفر تبدیل شده و این آرمان خاموش نشدنی است.

آیت‌الله عبدالکریم فرحانی با تبریک فرارسیدن روز جهانی قدس اظهار داشت: همانطور که امام بزرگوارمان فرمودند روز قدس، روز اسلام است. عزت اسلام در سایه‌ی همدلی، وحدت کلمه و ایستادن در مقابل کفر و کفار حاصل می شود.

وی افزود: هنر بزرگ امام خمینی(ره) این بود که در اوج عبادت بسیار معنوی ماه مبارک رمضان یعنی عبادت صیام قیام و درک لیله قدر؛ آخرین جمعه این ماه خدا را به عنوان روز مقابله با رژیم صهیونیستی نامگذاری و با این ابتکار عزت، همدلی و وحدت و صفای انقلابی را هم در جامعه اسلامی و هم در جامعه انسانی احیا کردند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: روز قدس در سایه تدبیر امام (ره) و مدیریت نورانی رهبر فرزانه انقلاب به جشن انقلابی برای بیعت با آرمان های اسلامی و روز عزت اسلام و خفت کفر تبدیل شده و این آرمان خاموش نشدنی است.

وی با اشاره به مساله شیوع ویروس کرونا در دنیا اظهار داشت: ابتلائ خاصی که امروز در جامعه بشری پیش آمده و این ویروس منحوس کرونا خفت جامعه کفر و تفرقه و نفاق دنیای غرب را علنی کرده مساله همدلی و وحدت راه امت اسلامی بیش از پیش مهم است.

آیت‌الله فرحانی به اهمیت روز قدس در ایجاد همدلی و وفاق ملی و اسلامی اشاره و بیان داشت: حرکت مؤمنانه امت اسلامی در لبیک به ندای امام خامنه ای و همدلی و صفا در حرکت های جهادی در مقابله این ویروس منحوس نشان داد نصرت و فتح در وحدت و همدلی است. اگر فرهنگ همدلی ما برای قدس نبود امروز همدلی و همزبانی ما در مقابل کرونا حاصل نمی‌شد. اگر فرهنگ همدلی ما در دوران دفاع مقدس نبود، دفاع از حرم اهل بیت در سوریه و عراق شکل نمی‌گرفت.

وی با اشاره به تجربه موفق ایران اسلامی در ایجاد حرکت جهادی و مؤمنانه در مقابله با کرونا، اظهار داشت: این جهاد و ایثار ملت ایران در مقابله کرونا دنیا را متحیر ساخته است. این مدل جهادی برخواسته از فرهنگ دینی است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه وَ مَنْ یَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغالِبُونَ بیان داشت: دنیای امروز تشنه معنویت است و رمز موفقیت در پرتو اطاعت از ولایت خدا و پیامبر و معصومان و در عصر حاضر فقیه مبسوط الید است. اگر این اطاعت شکل گیرد حزب الله با نصرت الهی بر مشکلات فائق می‌آید.

وی در پایان گفت: رمز برتری ایران اسلامی در پاسداری از آرمان قدس، دفاع از کیان اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم و تجریه اخیر مقابله با کرونا ، ولایت دینی و انقلابی است. تداوم این مسیر در گرو تابعیت از امر ولی فقیه است.