مدیرکل کمیته امداد خوزستان از ایجاد هزار و ۷۶۷ فرصت شغلی در هفت‌ماهه امسال خبر داد و گفت: این اقدامات بااعتباری بالغ‌بر ۴۶ میلیارد تومان انجام‌شده است.

مرتضی موصلی امروز در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه تخصصی الکامپ در محل دائمی نمایشگاه اهواز رویکرد محوری کمیته امداد را تمرکز بر توانمندسازی جامعه‌ی هدف با سه محور توانمندسازی فکری ـ فرهنگی، اجتماعی دانست و اظهار داشت:در این راستا می‌توانیم به سامانه امداد الکترونیک emdad.ir اشاره‌کنیم.

وی افزود: از ابتدای سال جاری کل کشور زیر نظر این سامانه رفته و برای افزایش بهره‌وری و ارتقای سطح کرامت و منزله خانواده‌ها خدمات را بدون حضور مددجویان ارائه می‌دهد.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان بابیان این‌که ۳۶ خدمت در این سامانه برگزاری شده گفت: جامعه مددجو با شرایط اقتصادی ضعیف بدون نیاز به حضور در کمیته امداد در بستر الکترونیک و این سامانه؛ خدمات لازم را دریافت می‌کنند. همچنین اگر دسترسی به اینترنت در روستاها مطلوب نباشد، میزبان مددجویان در مراکز خود نیز هستیم.

موصلی بیان داشت: کمک به ازدواج جوانان، هزینه‌های درمانی، بهداشتی، فرهنگ و تحصیلی، وام‌های ضروری، تسهیلات مرتبط با اشتغال، درخواست احداث و تعمیر مسکن، معافیت‌ها و انشعابات منازل را از طریق سامانه امداد الکترونیک انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: در هفت ماه امسال ۱۷ هزار خدمت در سطح استان خوزستان از طریق سامانه امداد الکترونیک به مددجویان ارائه‌شده است. امیدواریم که با توسعه این سامانه هم عزت و منزلت خانواده‌ها بیشتر رعایت بشود و هم در هزینه‌های جاری نیز صرفه‌جویی قابل‌توجهی صورت بگیرد.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به ایجاد اشتغال را یکی از راهبردهای اساسی در کمیته امداد امام خمینی(ره) دانست و ادامه داد: سامانه راهبرانه برای جذب ایده‌های اشتغال توسط کمیته امداد امام خمینی راه‌اندازی شد و در پورتال امداد قابل‌دسترسی است که اهداف آن شناسایی و جذب صاحبان ایده‌های اشتغال، افزایش مشارکت کارآفرینان در توسعه اشتغال نیازمندان و استفاده مطلوب از ظرفیت‌های کشور در توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های نیازمند است.

موصلی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون توسط ۴۰ کارآفرین نمونه قریب به یک هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی برای جامعه مددجویان فراهم‌شده است.

وی افزود: در خوزستان ۳۲۰ هزار نیکوکار وجود دارد که در بخش‌های حامیان طرح اکرام، مؤدیان زکات، وکلای نیکوکار و دیگر بخش‌ها با ما همکاری دارند.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان تصریح کرد: سامانه اکرام ایتام و محسنین راه‌اندازی شده که ekram.emdad.ir نشانی آن است و وضعیت ایتام به‌صورت الکترونیک قابل رصد است.

موصلی گفت: ارتباط برخط آنلاین با سامانه ثبت‌ احوال برای اخذ اطلاعات صحیح حامیان، سیستم جامع حمایتی امداد برای دریافت اطلاعات بروز مددجویان تحت حمایت و ارائه گزارش کلیه تراکنش‌های مالی در این سامانه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: یکپارچه‌سازی بانک اطلاعاتی کلیه حامیان، امکان انتخاب فرزند معنوی بر اساس شهر و استان دلخواه، دارای داشبور مدیریتی برای نظارت بر عملکرد ادارات و انجام راهبری‌های لازم نیز از دیگر قابلیت‌های این سامانه است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان با تأکید بر منویات مقام معظم رهبری و دولت در حوزه اشتغال‌زایی گفت: یک هزار و ۷۶۷ فرصت شغلی را در هفت‌ماهه امسال ایجاد کردیم که اعتبار آن ۴۶ میلیارد تومان بوده است. همچنین با ظرفیت تسهیلات قرض‌الحسنه فعالیت‌های خود را انجام می‌دهیم.

موصلی بیان داشت: بازاریابی و فروش محصولات تولیدی کارآفرینان را طی مذاکرات با مرکز فرش ایران و دیگر صنایع مثل شرکت‌های پتروشیمی یا فروشگاه‌های اینترنتی برای صنایع‌دستی انجام می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: سامانه هوشمندی نیز برای نظارت داریم که ناظران به نظارت در حوزه اشتغال می‌پردازند و کلیه کارها را با حذف کاغذ و تشکیل پرونده‌های الکترونیک نظارت و رصد می‌کنند.