امام جمعه اهواز مشکلات آب و فاضلاب اهواز را برشمرد و گفت: در این شهر ۳۰۰ نقطه تلاقی آب و فاضلاب وجود دارد که باید برای رفع آن چاره اندیشیده شود.

نمازجمعه این هفته اهواز به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

امام جمعه اهواز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اهواز همگان را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و اظهار داشت: دولتمردان باید با جدیت تحقق برنامه‌ها را دنبال کنند زیرا این کار از ویژگی های مهم دولت اسلامی در تراز جهانی است.

وی در ادامه برخی دیگر از خصوصیات دولت اسلامی را برشمرد و افزود: از دیگر ویژگی های دولت اسلامی در تراز انقلاب اسلامی التزام عملی به شعارهای انقلاب و حمایت همه جانبه از جریان های انقلابی است.

موسوی فرد مقابله با هرگونه رانت خواری و تبعیض در نظام اسلامی، نظارت دقیق بر عملکرد و نظارت بر دستگاهها برای جلوگیری از کانون های فسادخیز را از دیگر ویژگی های دولت اسلامی در تراز انقلاب برشمرد و گفت: دل بریدن از بیگانگان، جوان گرایی برای حضور جوان انقلابی در صحنه و باورمندی به مبنای انقلاب اسلامی از دیگر خصوصیات این دولت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: مدیریت جهادی با تلاش مجاهدانه و خدمات شبانه روزی، خواستگاه آزادی، استقلال و عزت ملی و ترویج سبک زندگی ایرانی، اسلامی از دیگر ویژگی های دولت اسلامی تراز انقلاب است.

امام جمعه اهواز پاکدستی و ساده زیستی، حفظ و صیانت از بیت المال، اهتمام به حفظ ارزش های انقلاب اسلامی به ویژه حجاب، عمل به قانون اساسی و توجه ویژه به محرومان که را از دیگر ویژگی های دولت اسلامی تراز انقلاب عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه اهواز با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در تدوین این بیانیه؛ زمانی که دستاوردهای نظام مقدس اسلامی در گذشته را متذکر می‌شوند که نباید نسبت به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی غفلت کنیم زیرا اگر این مسئله در برهه‌ای از ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اتفاق می‌افتاد خسارت زیادی به ما وارد می‌شد.

موسوی فرد با اشاره به این نکته بسیاری از مشکلات کنونی به علت غفلت و دور شدن از شعارهای انقلاب اسلامی است، گفت: برای تحقق کامل ارکان انقلاب اسلامی که معظم له اشاره دارند باید به پنج گام شامل پیروزی انقلاب اسلامی، شکل گیری نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی توجه ویژه داشته باشیم و در این راستا گام برداریم.

وی باگریزی به سخنان رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: بر اساس فرمایشات معظم له، انقلاب اسلامی وارد مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی شده است و این راه باید ادامه پیدا کند تا دولت اسلامی کامل اجرایی شود.

امام جمعه اهواز با اشاره به بیان مشکلات خوزستان در محضر رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: تامین آب آشامیدنی و فاضلاب اولویت نخست استان خوزستان هستند که رهبر معظم انقلاب دستور پیگیری برای رفع این مشکلات را صادر کردند.

وی مشکلات آب و فاضلاب اهواز را برشمرد و یادآور شد: در این شهر ۳۰۰ نقطه تلاقی آب و فاضلاب وجود دارد که باید برای رفع آن چاره اندیشیده شود.