استاندار خوزستان گفت: انتظار می‌رود با افزایش ظرفیت تصفیه خانه شماره یک اهواز به میزان ۴۲ هزار مترمکعب در شبانه روز مشکل آب آشامیدنی شرق اهواز تا ۷۰ درصد حل شود

غلامرضا شریعتی در آئین افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب شماره یک اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: مردم شرق اهواز به ویژه مناطق سپیدار، باهنر و مهدیس بابت افت فشار شبکه آب گلایه مندی به حقی داشتند که از این پس آب شرب پایدار و مطلوبی خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه در شرق و جنوب اهواز مشکل تأمین آب داریم ادامه داد: تصفیه خانه‌های اهواز در شمال شهر اهواز واقع هستند و مناطقی مانند صادقیه، مهدیس، اسلام آباد و شرق اهواز مشکل افت فشار آب دارند.

شریعتی گفت: مخازن منبع آب اهواز حدود ۱۷ سال پیش ساخته شده اند اما به دلیل آنکه خط انتقال آن باید از وسط شهر عبور می‌کرد امکان تکمیل ظرفیت مخازن نبود به همین دلیل بدون استفاده باقی مانده بودند اما در سال ۹۶ خط انتقال این مخازن اجرا شد.

وی ادامه داد: هفت فیلتر در طول یک ماه گذشته با هدف انتقال ۴۲ هزار مترمکعب آب در شبانه روز نصب شده است.

استاندار خوزستان یادآور شد: یک خط انتقال آب در ۲ روز آینده از صنایع فولاد انشعاب گرفته می‌شود و تا حدود ۱۰ روز دیگر نیز اجرایی می‌شود که با اجرای این طرح، مشکل مهدیس به طور کامل و اسلام آباد تا حدود زیادی حل می‌شود.

وی افزود: همچنین یک فیلتر دیگر برای منطقه کوت عبدالله در حال ساخت است که تا یک ماه آینده نصب می شود.

شریعتی با اشاره به اینکه با این طرح مشکل تأمین آب اسلام آباد حل می شود، گفت: با افتتاح طرح امروز مشکل تأمین آب شرب بسیاری از نقاط رفع خواهد شد.

انتظار می‌رود با وارد مدار شدن این منبع، مشکل افت فشار در مناطق شرقی اهواز همچون سپیدار، کوی صادقیه، منازل راه کربلا، منازل ۲۵۴ دستگاه، باهنر، رسالت و حتی مرکز شهر حل شود.

با نصب این فیلترها گامی بزرگ جهت تأمین آب شرب اهواز برداشته شد و موجب افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب به میزان ۴۲ هزار متر مکعب در شبانه روز در تصفیه خانه آب شماره یک اهواز شد. مبلغ قرارداد این طرح بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال است.