مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز از برگزاری اختتامیه سمپوزیوم ملی فلز اهواز همراه با افتتاحیه باغ موزه هنر خبر داد.

قادر کعب‌عمیر درحاشیه بازدید از سایت سمپوزیوم ملی مجسمه‌های فلزی اهواز درجمع خبرنگاران اظهار کرد: فلسفه سمپوزیوم و گردهمایی هنری ارتقای هنر در زمینه‌های مختلف است. نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی اهواز را اردیبهشت سال جاری برگزار کردیم که حاصل آن ۲۵ اثر مجسمه ساخته شده از سنگ بود و منتج به احداث پارک شد. دستاورد دیگر برگزاری این سمپوزیوم کشف و پرورش چند مجسمه‌ساز در خوزستان بوده است.
وی تصریح کرد:درسمپوزیوم ملی فلز سال جاری پنج مجسمه هنرمندان خوزستانی نظر داوران را جذب کرده‌اند و پنج مجسمه در این سمپوزیم خواهیم داشت. قطعا در سمپوزیوم‌های بعدی تعداد این هنرمندان افزایش می‌یابد.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز با اشاره به اهداف برگزاری سمپوزیوم فلزی ملی اهواز، گفت: ارتقای هنر مجسمه‌سازی، آشنایی مردم با هنر مجسمه‌سازی و مشاهده سختی کار مجسمه‌ساز در خلق اثر برخی از اهداف برگزاری این سمپوزیوم هستند. همچنین برگزاری چنین سمپوزیوم‌هایی موجب ایجاد ظرفیتی برای هنرمندان است تا بر اساس خطوط معین شده خلق اثر کنند.
وی تصریح کرد: آشنایی جامعه دانشگاهی با کارکردهای شهری از دیگر آثار برگزاری چنین سمپوزیوم‌هایی است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز گفت: در سمپوزیوم قبلی اهواز نقش اهواز در دفاع مقدس، نقش کارون در شکل‌گیری اهواز و نقش نفت در پویایی اهواز محورهای سمپوزیوم بود اما محورهای سمپوزیوم ملی فلز عام‌تر شده است. نقش صنایع خوزستان در اهواز، تأثیر نظم در محیط شهری، نقش مشاغل سنتی در شکل‌گیری اهواز و نقش دفاع مقدس و پایداری در اهواز از محورهای برگزاری این سمپوزیوم است.
کعب‌عمیر با اشاره به زمان انتشار فراخوان سمپوزیوم ملی فلز اهواز، عنوان کرد: دی‌ماه سال جاری فراخوان این سمپوزیوم منتشر شد که ۱۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال و با نظر داوران ۲۰ اثر از این تعداد انتخاب شدند.
وی گفت: هر شرکت‌کننده یک دستیار دارد که باید دستیاران از دانشکده هنر دانشگاه شهید چمران اهواز و انجمن هنرهای تجسمی اهواز انتخاب شوند. همچنین اختتامیه سمپوزیوم ملی فلز همراه با افتتاحیه باغ حوزه هنر باشد.


                                            بازدید شهردار اهواز از اولین سمپوزیوم مجسمه های فلزی
کتانباف شهرداراهواز از محل برگزاری اولین سمپوزیوم ملی مجسمه های فلزی جنب پارک هنر (مالیات) بازدیدکرد.
به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی شهرداری اهواز، شهردار اهواز درخصوص برگزاری اولین سمپوزیوم ملی مجسمه های فلزی اهواز گفت: فراخوان سمپوزیوم ملی فلز و بازیافت دومین سمپوزیوم مجسمه سازی اهواز توسط سازمان زیباسازی در راستای ارتقاء هنر مجسمه سازی شهری منتشر شد.
این سمپوزیوم در چهار محور تأثیر نظم در فرهنگ شهروندی، نقش مشاغل سنتی در هویت شهری، نقش صنایع در هویت شهر اهواز، دفاع مقدس و پایداری جنب پارک هنر آغاز شد.
وی ادامه داد: پس از داوری و انتخاب آثار ۲۱ اثر از هنرمندان کشوری، این هنرمندان از شهرهای مختلف تهران، مشهد، کرج، شیراز، اهواز و… از روز چهارم لغایت چهاردهم اسفندماه حضور دارند و همه روزه به ساخت این مجسمه ها می پردازند.
کتانباف با اشاره به اینکه دومین سمپوزیوم مجسمه سازی اهواز در راستای ارتقاء هنر مجسمه سازی شهری برگزار می شود، گفت: این سمپوزیوم در نظر دارد با تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و ایجاد زمینه بروز خلاقیت و آفرینش ایده های نو برای هنرمندان با رویکرد استفاده از فلزات بازیافتی به توسعه و تثبیت هنر مجسمه سازی در فضای شهری بپردازد.
شهرداراهواز دراین بازدید ضمن خوش آمد گویی به یکایک هنرمندان از نزدیک از محل فعالیت وساخت مجسمه های آنها دیدن کرد و گفت: مواجهه با هنرمندان در حال خلق اثر هنری، بی شک تجربه ای زیبا و جالب است و از کلیه شهروندان هنردوست اهوازی دعوت می کنم این تجربه را از دست ندهند و تا روز ۱۴ اسفند از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ برای بازدید از کار هنرمندان به پارک مالیات مراجعه کنند.